GÜZEL İZMİR TURU 2 GECE
2 GECE KONAKLAMA |

Arkadaşlarınızla Paylaşın

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
 

GÜZEL İZMİR TURU 2 GECE

3 GECE 4 GÜN 2 GECE OTEL KONAKLAMASI  

PERŞEMBE AKŞAM HAREKET PAZAR AKŞAM DÖNÜŞ

VESTA LİMAN OTEL KONAK

Bergama - Foça - Karşıyaka - Kordon - Çeşme
Alaçatı - Urla - Kemalpaşa Kımız Çiftliği
Boncuk Köy - Kula - Peribacaları

 

1.GÜN PERŞEMBE: HAREKET

21:00 İncirli Alfemo Önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

22:30 Çayırova mc donals önü

23:00 Gebze Center

00:00 İzmit perşembe pazarı  önü hareket

 

2.GÜN CUMA: BERGAMA – KIZIL AVLU – FOÇA – KARŞIYAKA – ZÜBEYDE HANIM EVİ MÜZESİ

 (İzmit - Adapazarı Yönünden) sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde Bergama’ya yolculuk ediyoruz. Sabah saatlerinde Bergama yakınlarında ekstra olarak kahvaltımızı aldıktan sonra Bergama Ovasına hâkim bir tepenin üzerine inşa edilmiş Pergamon’nun yönetim merkezi konumundaki Akropole çıkıyoruz. Buranın eşsiz manzarası eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sonrasında Akropol gezimize başlıyoruz. Burada gezeceğimiz yerler arasında Almanya’ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı olacaktır. Ardından Bergama şehir merkezinde bulunan Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Avluyu görmeye gidiyoruz. Buradaki anlatımların ardından yöreden çıkan Onyx Taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Bu güzel Bergama programı ardından Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’yı panoramik olarak görüyoruz. Ege denizinin bu şirin yerini görürken bir yandan da mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren Kayalıklarının hikâyesini dinliyoruz. Sonrasında ise Karşıyaka’ya hareket ediyoruz. İlk başta Karşıyaka çarşısını gezeceğiz ardından Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım Evi Müzesi olarak da bilinen Latife Hanım Konağı’nı geziyoruz. Konak ziyaretimiz sonrasında, İzmir Şehir Hatlarının tarifeli vapuruyla Kordon’a geçiyoruz. Keyifli bir vapur yolculuğunun ardından otobüsümüze geçerek otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Lunch Box (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri)

Öğle Yemeği: Foça’da Serbest Menu (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Vesta İzmir Liman Otel

Mola Tesisleri: Susurluk Festiva Tesisleri 

3.GÜN CUMARTESİ: KONAK - SAAT KULESİ – TARİHİ ASANSÖR – DARİO MORENO SOKAĞI - KIZLARAĞASI HANI – ÇEŞME – ALAÇATI – URLA – NECATİ CUMALI EVİ - KORDON   

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında İzmir’i gezmeye başlıyoruz. İzmir gezimize iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansörü gezerek başlıyoruz. Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli şarkıcı Dario Moreno’nun evini de içinde barındıran, tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı olacak. Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir’i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkacağız. Daha sonrasında İzmir’in simgelerinden biri olan Konak Saat Kulesi’ni fotoğraflayıp, tarihi çarşılarıyla ünlü barındıran Kemeraltı gezimiz ile devam ediyoruz. Ardından İzmir’in tarihi hanları arasındaki en büyüğü ve en görkemlisi olan Kızlarağası Hanı’nda serbest zaman veriyoruz. İçeceğimiz çay ve kahvelerin ardından, İzmir’in parlayan ilçesi olan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı Pazarında mola verdikten sonra Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Yorgo Seferis – Neyzen Tevfik – Necati Cumalı ve Tanju Okan’ın memleketi olan Urla’ya ulaşıyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferis’in doğduğu evi görüp (panoramik), fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; şehir surları, saray, ev yapıları, fırınlar ve bilinen Anadolu’da ilk zeytinyağı üretim tesisi olacaktır. Dünyada tescilli olarak üç tane Karantina Adasından biri olan Urla Karantina Adasında ki panoramik turumuzun ardından konaklayacağımız otele hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle eğlenmek için Kordon’a gidiyoruz. (ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup. Tur ücretine dahildir. 

Öğle Yemeği: Çeşme veya Alaçatı’da Serbest Menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup Tur ücretine Dahildir.

Konaklama: VESTA İZMİR LİMAN OTEL

 

4.GÜN PAZAR: KEMALPAŞA KIMIZ ÇİFTLİĞİ – BONCUK KÖY – KULA - PERİBACALARI – BİNTEPELER TÜMÜLÜSLERİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kırgızistan’dan Türkiye’ye gelen bir Türk ailesinin oluşturduğu Orta Asya Türk Kültürü’nün ve Geleneklerin yansıtıldığı Kemalpaşa Kımız Çiftliğinde Otağı geziyoruz. Arzu eden misafirlerimiz burada kımızın tadına bakabilir veya ata binebilirler. (Ekstra) Ardından asıl adı Kurudere Köyü ya da köy halkının çoğunun önemli geçim kaynağı olan Nazar Boncuğu üretimine istinaden Boncuk Köy olarak adlandırılan köyümüze uğruyoruz. Köy halkının kendi evlerinde ürettiği nazar boncuklarının şekil verildiği fırınları yerinde görerek alışverişlerimizi yapıyoruz. Serbest zaman sonrası Antik Çağ’da, Yanık ülke olarak adlandırılan Kula’ya hareket ediyoruz. Kula şehir merkezinde Tarihi Osmanlı evleri, kanalları, restore edilerek turizme kazandırılan eski bir Kula Konağı olan Etnografya Müzesini gezdikten sonra alışverişimizi yapacağımız eski çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Anadolu’nun en genç volkanik oluşumunun bulunduğu Kapadokya benzeri peri bacaları, volkanik konileri göreceğimizi Kuladokya bölgesi olarak bilinen jeopark alanını geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Lidya uygarlığına ait olan Bintepeler Tümülüslerini (Panoramik) görerek Balıkesir - Bursa üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varıyor ve bir başka Bzc Tur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ: Kula’da Rehberin Tavsiye Edeceği Restaurantta Serbest Menü
Akşam Yemeği: Yoldaki Dinlenme Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

KONAKLAMA: BU GECE KONAKLAMA YOKTUR.


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 2 Sabah ve 2 Akşam Yemeği

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım       

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Bzc Tur Otobüs İçi İkramları

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar 

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
29.07.20214/5* OTELLER549,00 TL679,00 TL 549,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 449,00 TL
7 - 12 Yaş 549,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 449,00 TL
7 - 12 Yaş 549,00 TL
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

29 Temmuz

TUR NOTLARI

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0850 302 83 19

Benzer Turlar
LİKYA TURU (FETHİYE) 3 GECE
28.07.2021
1399.00 TL
GÜZEL İZMİR TURU 2 GECE
GÜZEL İZMİR TURU 2 GECE
2 Gece İzmir Konaklama
29.07.2021
549.00 TL
AYVALIK-BOZCAADA-ASSOS 1 GECE
06.08.2021
479.00 TL
EGENİN SAKLI KÖYLERİ TURU
06.08.2021
789.00 TL
GÜZEL İZMİR TURU 1 GECE
GÜZEL İZMİR TURU 1 GECE
URLA -ALAÇATI -ÇEŞME -İZMİR -FOÇA
13.08.2021
429.00 TL
EGE TURU 1 GECE
13.08.2021
499.00 TL